Zainteresowanie Euro przerosło wyobrażenia. Napoli nie puści Milika i Zielińskiego! [VIDEO]

Na mecze grupowe Polaków, półfinały i finał wejściówki rozeszły się w kilka godzin. – Tymczasem dwa lata temu w Czechach spotkanie półfinałowe Dania-Szwecja na 20-tysięcznym stadionie oglądało około 1700 widzów – zwraca uwagę Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Euro 2017.

Janusz Kozioł uważa, że ogromne zainteresowanie Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U-21 było spowodowane deklaracją Adama Nawałki. Podczas ubiegłorocznego spotkania z prezydentem selekcjoner zadeklarował, że piłkarze, którzy są w jego kadrze, a mogą wystąpić na Euro 2017, będą do dyspozycji trenera Marcina Dorny, jeżeli ten będzie ich potrzebował.

Tak się rzeczywiście stało, bo z klubów zagranicznych powołania na turniej otrzymali m.in. Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik i Karol Linetty. – Ci piłkarze są w kadrze na mecz eliminacji do mistrzostw świata z Rumunią 10 czerwca, ale potem zostaną oddani do dyspozycji reprezentacji do lat 21 – mówił pełnomocnik Jacka Majchrowskiego.

Aktualizacja: 25 maja wieczorem, już po nagraniu, klub Milika i Zielińskiego przesłał do PZPN-u pismo informujące, że zgodnie regulaminem FIFA nie zgadza się na ich występ w Euro 2017. Ma do tego prawo, bo Młodzieżowe Mistrzostwa Europy nie są rozgrywane w oficjalnym terminie FIFA.comments powered by Disqus