Miesiąc do Euro U-21. "Niespodzianki nie burzą naszego spokoju" [VIDEO]

Dokładnie za miesiąc, 16 czerwca, rozpoczną się w Polsce Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21. Dwa dni później pierwszy mecz zostanie rozegrany w Krakowie. W rozmowie z Januszem Koziołem, pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. Euro, omawiamy stan przygotowania miasta do tej imprezy.

Na miesiąc przed rozpoczęciem Euro sytuacja jest opanowana, ale każdy dzień przynosi jakieś niespodzianki. – Na szczęście nie są to tego typu sprawy, które burzyłyby nasz spokój. Ostatnią taką niespodzianką był stadion Hutnika. W imprezę nie jest zaangażowany, ale Duńczycy wybrali go jako ośrodek treningowy. Mamy problemy z murawą, więc przyspieszyliśmy działania. Zdołamy się z tym uporać, podobnie jak ze stanem boiska przy ulicy Kałuży – mówi Janusz Kozioł.

Od dawna miasto ma podpisany aneks z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który szczegółowo reguluje zobowiązania każdej ze stron. Więcej informacji o stanie przygotowań do Euro U-21 w poniższym materiale.

Przypomnijmy, że w Krakowie odbędzie się pięć meczów: trzy spotkania grupy C (w składzie Duńczycy, Niemcy, Czesi i Włosi), półfinał i finał. Twarzą mistrzostw – nie tylko w Krakowie – został Bartosz Kapustka. Mecze odbędą się również w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

comments powered by Disqus