Skażenie i potrącenie. Ćwiczenia na stadionie Cracovii [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę na stadionie przy ulicy Kałuży odbyły się ćwiczenia strażaków. Służby przygotowują się do czerwcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europu U-21.

Według scenariusza ćwiczeń, na stadionie doszło do skażenia. Wszyscy przebywający na obiekcie zostali poddani dekontaminacji, bo rozprowadzona substancja mogła zagrażać ich zdrowiu i życiu. Strażacy ćwiczyli również sytuację, w której człowiek zostaje potrącony przez duży samochód i musieli podnieść cysternę. To prawdopodobnie nie ostatnie ćwiczenia służb przed Euro U-21. Na stadionie planowana jest również symulacja specjalnej ewakuacji.

Żyjemy w czasach, w których akty terrorystyczne stały się w Europie powszechne i dotarły również na areny sportowe. Po próbie zamachu na Stade de France jesienią 2015 roku zmieniły się przepisy bezpieczeństwa.

– Musieliśmy je wprowadzić na stadionie Cracovii. We Francji okazało się, że nie można ewakuować kibiców na zewnątrz, bo było zagrożenie, że terroryści czekają na wychodzących kibiców. Po tym wydarzeniu musieliśmy stworzyć warunki, by fani bezpiecznie i szybko mogli zejść na murawę. Wszystkie prace zostały już wykonane – tłumaczy Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Euro U-21.

comments powered by Disqus