W Krakowie mogą testować nowe przepisy piłkarskie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Podczas spotkań Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 będzie możliwe przeprowadzenie czwartej zmiany w dogrywce. Władze UEFA potraktują turniej w Polsce jako kolejne pole do testów modyfikacji przepisów.

Turniej w Polsce kolejną okazją

Jak informuje Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, trenerzy będą mogli dokonać czwartej zmiany w ewentualnych dogrywkach zarządzonych w półfinałach i finale. Dwa z trzech tych spotkań odbędą się w Krakowie 27 (półfinał numer dwa) i 30 czerwca (finał).

UEFA testowała nowe przepisy już na kilku imprezach – podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Klubowych Mistrzostw Świata w Japonii i Copa America. Dodatkowa zmiana w składzie w trakcie dogrywki jest możliwa także w Pucharze Anglii i Pucharze Niemiec.

W obecnych rozgrywkach pucharowych naszych zachodnich sąsiadów czwarta roszada w składzie była możliwa od 1/8 finału. W sezonie 2017/2018 ma obowiązywać na wszystkich szczeblach rozgrywek.

Tylko dobre opinie

– W Niemczech trenerzy korzystają z tej możliwości bardzo chętnie. We wszystkich meczach, w których można było tę czwartą zmianę w dogrywce przeprowadzić, szkoleniowcy skrzętnie z tego korzystali – podkreśla Tomasz Urban, dziennikarz „Piłki Nożnej” specjalizujący się w niemieckiej piłce.

– Trudno znaleźć jakąkolwiek złą opinię na ten temat. Obciążenia piłkarzy są coraz większe, kalendarz gier coraz bardziej obładowany i jest to na pewno krok we właściwym kierunku – uważa Tomasz Urban.

Euro U-21 w Polsce odbędzie się po raz pierwszy. W turnieju weźmie udział rekordowa liczba dwunastu zespołów w trzech grupach. Wcześniej na młodzieżowym Euro rywalizowało osiem reprezentacji.

Pięć spotkań mistrzostw – trzy grupy C, półfinał i finał – odbędzie się na stadionie Cracovii.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne