Na wolontariat dwa razy więcej chętnych niż miejsc

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

785 osób pomoże w organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21, które w czerwcu odbędą się w sześciu polskich miastach. – W samym Krakowie w mieście i na stadionie zaangażowanych będzie 141 wolontariuszy – informuje LoveKraków.pl Filip Adamus, rzecznik prasowy turnieju.

Wolontariusze będą pomagać w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach. Są to nie tylko Polacy, bo około 70 osób pochodzi m.in. z Czech, Stanów Zjednoczonych, Danii i Norwegii.  58 procent to kobiety, a 42 procent mężczyźni. 2/3 osób ma między 18 a 30 lat, ale pracować będzie również 62-latek.

1427 chętnych

Procedura rekrutacyjna została otwarta na początku września. Przez niemal cztery miesiące chętni wypełniali w Internecie specjalny formularz zgłoszeniowy, po czym każdy kandydat, który przeszedł weryfikację formalną (musiał być pełnoletni), zapraszany był na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną. Ze względu na duże zainteresowanie w każdym z miast (zgłosiło się 1427 osób) organizatorzy zdecydowali się na dwie tury rozmów.

– To był etap pełen trudnych decyzji, bo we wszystkich sześciu miastach do programu zgłosiło się mnóstwo wartościowych osób. Niestety nie będziemy w stanie zaangażować każdej z nich. Od początku zależało nam na tym, by w jak największym stopniu uwzględniać turniejowe zapotrzebowanie i uniknąć sytuacji, gdy część wolontariuszy dostaje mniej zadań do wykonania. Jesteśmy przekonani, że ci, którzy zostali zakwalifikowani do projektu, w stu procentach z niego skorzystają – tłumaczy Damian Witkowski, koordynator ds. wolontariatu UEFA Euro U21.

Jedenaście obszarów

W najbliższym czasie wolontariusze przejdą szkolenia a podczas Euro będą pracować w jedenastu obszarach,  m.in. w transporcie, marketingu, logistyce, współpracy z mediami oraz obsłudze gości VIP. Wszyscy otrzymali już oficjalne potwierdzenie, w jakim sferze projektu będzie działać.

Jak poinformował nas Filip Adamus, rzecznik turnieju, w Krakowie pracować będzie 141 wolontariuszy. Na stadionie Cracovii odbędą się trzy mecze grupy C, półfinał i finał.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne