Młodzieżowe ME w Krakowie: znamy ceny biletów, 62 proc. trafi do otwartej sprzedaży

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21 lutego na stronie bilety.u21poland.com rozpocznie się otwarta sprzedaż wejściówek na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej. Mecz fazy grupowej będzie można zobaczyć już za 15 złotych, półfinał za 20 złotych, a finał od 30.

W ramach mistrzostw (16-30 czerwca 2017 roku) odbędzie się 21 spotkań z udziałem 12 reprezentacji. Na wszystkie mecze rozgrywane na sześciu stadionach organizatorzy udostępnią prawie 330 tysięcy biletów. Do otwartej sprzedaży trafi 62 procent z nich. Wejściówki dla kibiców drużyn przyjezdnych (7 procent) będą rozprowadzane przez krajowe związki. Do tego 15 procent zostało przeznaczonych dla dzieci i młodzieży z Polski (szkoły, akademie i kluby). 16 procent trafi do sponsorów, partnerów i gości. Wszystkie niesprzedane bilety do grup docelowych na bieżącą będą trafiać do sprzedaży otwartej.

Miejsca na stadionach zostały podzielone na dwie kategorie: kategoria 1 to miejsca wzdłuż linii bocznych boiskach, kategoria 2 – trybuny za bramką i w narożnikach. I tak za wstęp na mecze grupowe trzeba będzie zapłacić 15 (kategoria 2) lub 25 złotych (kategoria 2), spotkania półfinałowe odpowiednio 20 i 30 złotych, a za obejrzenie na żywo wielkiego finału na stadionie Cracovii 30 lub 40 złotych.

Jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie osiem biletów. – Ceny nie są najniższe, ale nie można też powiedzieć, że zaporowe. Jeżeli okazałoby się, że Polska dojdzie do finału, to może nam zabraknąć miejsc na stadionie – mówi Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W Krakowie odbędzie się pięć spotkań imprezy: trzy w ramach grupy C, półfinał i finał.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne