Marcin Dorna: Na Euro będą nas czekać podobne wyzwania

Marcin Dorna fot. LoveKraków.pl

Po przeciętnym meczu Polacy przegrali 1:2 z Włochami. Selekcjoner biało-czerwonych do lat 21 stwierdził po meczu, że dla jego zawodników była to cenna lekcja.

Kadra Włoch U-21 zasłużenie wygrała w Krakowie z Polakami. Nasi piłkarze zobaczyli, jak wiele pracy przed nimi. – Cieszymy się, że zmierzyliśmy się z kolejnym finalistą Euro. Włosi byli dla nas bardzo wymagającym rywalem. Wszystkie mecze towarzyskie przed turniejem traktujemy bardzo poważnie, jak o punkty. Przegrany mecz nie musi być porażką, jeżeli wyciągniemy odpowiednie wnioski – podkreślał po spotkaniu Marcin Dorna.

Kapustka dodaje jakości

Po długiej przerwie w kadrze U-21 wystąpił Bartosz Kapustka. 21-latek nie jest w najwyższej formie, bo nie gra w klubie. W meczu z Włochami przeprowadził jednak ładną akcję i zaliczył asystę przy bramce Dawida Kownackiego. – Bartek jest dla naszego zespołu dużym wzmocnieniem, podnosi jakość. Do przerwy zagrał na skrzydle, a później na środku. Taki mieliśmy plan, by sprawdzić go na różnych pozycjach – tłumaczył Dorna.

Luigi Di Biagio stwierdził, że Polska sprawiła jego drużynie duże kłopoty. – Graliście bardzo kompaktowo i walecznie. To był tylko sparing, ale obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony – ocenił spotkanie trener Włochów.