Krakowski Festiwal Piłkarski. FC Nitra najlepsza w Oshee Cup

Oshee Cup na Cracovii fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

W ubiegły weekend odbył się pierwszy turniej w ramach Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego, który jest jedną z form promocji Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. Oshee Cup na obiektach Cracovii wygrała słowacka Nitra.

W Oshee Cup wystartowało 12 zespołów z rocznika 2006. Turniej zorganizowała Akademia Mistrzów Cracovia przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa. Mecze odbywały się przy ulicy Wielickiej.

– Wszystkie zawody w ramach Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego wspieramy finansowo. Przekazujemy również piłki Adidasa z logo Krakowa-miasta gospodarza UEFA Euro U-21. Te same, którymi będą grały zespoły podczas czerwcowych mistrzostw – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Jacka Majchrowskiego ds. Euro.

W sobotę drużyny rywalizowały w eliminacjach. Do niedzielnych ćwierćfinałów awansowały po trzy zespoły z każdej grupy, które zmierzyły się w tak zwanej Lidze Mistrzów. Ekipy z miejsc 7-12 walczyły w Lidze Europy.

Najlepsi okazali się goście ze słowackiej Nitry, którzy wyprzedzili reprezentantów gospodarzy z Akademii Mistrzów Sportu Cracovia. Wśród nagród były m.in. bilety na spotkanie grupowe ME Dania-Włochy w Krakowie.

Terminarz pozostałych turniejów w ramach Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego:

26-28.05.2017 Wisła

4.06.2017 Siemacha

9-11.06.2017 Akademia Piłkarska 21

10-11.06.2017 Turniej Orlików Wydziału Sportu UMK

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne