Krakowski Festiwal Piłkarski: Escola Varsovia najlepsza w Murapol Cup

Murapol Cup fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

W weekend odbył się kolejny turniej dla dzieci i młodzieży wspierany przez miasto w ramach promocji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W Murapol Cup rozgrywanym na obiektach Podgórza Kraków wygrała Escola Varsovia.

W popularnym turnieju zagrały drużyny składające się z piłkarzy do 11. roku życia. Oprócz zwycięzców w stolicy Małopolski rywalizowały ekipy takie jak Manchester United, FC Nantes, Dynamo Kijów, Dinamo Zagrzeb, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów i gospodarz imprezy Akademia Piłkarska 21.

– Zagraniczne drużyny chcą do nas przyjeżdżać i musimy wprowadzić selekcję, bo zgłoszeń jest więcej. Koszty organizacji są duże, dlatego serdecznie dziękujemy miastu i naszemu sponsorowi, firmie Murapol, za pomoc – mówi Marek Konieczny, szef Akademii Piłkarskiej 21 i organizator turnieju.

Rozgrywki i promocja regionu

Piłkarze przyjechali do Krakowa już w piątek. Wieczorem na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyło się losowanie, które było częścią prezentacji pucharu za zdobycie mistrzostwa Europy do lat 21. W sobotę i niedzielę nie tylko grali, ale zwiedzali Kraków i okolice.

Miasto wsparło turniej finansowo, przekazało piłki z logo Krakowa miasta-gospodarza imprezy i bilety na spotkania Euro U-21.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne