Krakowscy radni zagrają z drużyną Zbigniewa Bońka

Drużyna radnych zagra z PZPN na stadionie Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy czwartek o godzinie 11 na stadionie Cracovii dojdzie do spotkania reprezentacji Polskiego Związku Piłki Nożnej z radnymi Krakowa. Obie ekipy wesprą finansowo drużynę niewidomych Tyniecka Nie Widzę Przeszkód, która w przerwie przeprowadzi pokaz blind footballu.

Przed wieczornymi emocjami w ICE Kraków

W czwartek w Krakowie odbędzie się losowanie grup turnieju finałowego młodzieżowego Euro, które w sześciu polskich miastach zostanie rozegrane między 16 a 30 czerwca 2017 roku. Na stadionie Cracovii odbędą się spotkania grupy C, półfinał i finał. Zanim przedstawiciele PZPN udają się na losowanie do ICE Kraków, na obiekcie przy ulicy Kałuży zmierzą się z krakowskim radnymi miejskimi i dzielnicowymi, wzmocnionymi przez strażników miejskich.

– Inicjatywa tego meczu wyszła od trzech grup. My chcieliśmy rozegrać spotkanie charytatywne, inni w Krakowie chcieli jakoś zająć czas przedstawicielom związku, a dziennikarze podpowiedzieli, by beneficjentem wydarzenia byli niewidomi piłkarze z krakowskiego klubu – wyjaśnia radny Tomasz Urynowicz, przewodniczący komisji sportu, kapitan drużyny radnych.

Boniek na ławce, Urynowicz w ataku

W drużynie związku zobaczymy byłych reprezentantów Polski, znanych i cenionych piłkarzy, dzisiaj działaczy i członków zarządu piłkarskiej centrali. Prezes Zbigniew Boniek nie zagra, ale znów poczuje się trenerem i z ławki będzie dyrygował swoją drużyną.

Drużyna radnych ma liczyć 22 piłkarzy. W poniedziałek wieczorem przeprowadziła trening i zagrała sparing ze Stalą Nowa Huta. – Ich przewagą było to, że byli od nas młodsi. Jesteśmy dobrze przygotowani, mówiąc językiem piłkarskim: wszystkie założenia taktyczne zostały przećwiczone. Oby tylko nie rozłożyła nas choroba, bo pogoda jest, jaka jest – mówi Urynowicz, który gra jako napastnik i w sparingu wpisał się na listę strzelców.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne