Kraków czeka na owoc dwóch lat ciężkiej pracy [VIDEO]

Marek Koźmiński fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już za cztery dni w Polsce rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21. Pierwszy mecz w Krakowie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.45. – Jesteśmy raczej spokojni, ale jakaś niespodzianka zawsze może się pojawić – mówi Janusz Kozioł, doradca prezydenta do spraw sportu i Euro U-21.

Promocja zdrowego stylu życia

Mecze mistrzostw mają nam przynieść wiele sportowych emocji. Miasto chce jednak wykorzystać tę imprezę do propagowania ruchu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych. – Brakuje nam tego, czego jestem najlepszym przykładem – żartuje Andrzej Kulig, wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za promocję miasta.

Kraków od jakiegoś czasu promuje się hasłem „Królujemy w sporcie”. Wiceprezydent podkreśla, że zbliżające się Euro ma utrwalić obraz miasta, które przykłada do sportu duże znaczenie. – Inwestycje sportowe w Krakowie są niebagatelne, pojawiają się kolejne nowe pomysły. Pora, by w zakresie piłki również pokazać nasze miejsce na mapie Polski – podkreśla Kulig.

Dumny ambasador

Jedną z najszczęśliwszych osób przed Euro jest Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i ambasador mistrzostw. – Jako obywatel Krakowa byłem naocznym świadkiem pracy, jaką wykonało nasze miasto. Wielkie słowa dla wszystkich osób, które brały udział w przygotowaniach. Nie było to proste, bo to druga jeżeli chodzi o skalę piłkarska impreza w Europie – zaznacza Koźmiński.

Wzorem pierwsza reprezentacja

Zainteresowanie Euro jest spore, ale może być jeszcze większe, gdy nasza kadra dobrze rozpocznie turniej i będzie liczyła się w walce o wygraną. Koźmiński wierzy, że zawodnicy pójdą śladem pierwszej reprezentacji, która wygrywa mecz za meczem. – Mój wymarzony finał to Polska-Włochy – uśmiecha się wiceprezes PZPN. Jego wybór nie dziwi, bo przez lata z sukcesami grał w lidze włoskiej i ma w tym kraju sporo znajomych, którzy w związku ze zbliżającym się Euro częściej do niego dzwonią.

Spadek po Euro

Za osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie imprezy dwa lata pracy. Jak mówi Janusz Kozioł, na kilka dni przed pierwszym gwizdkiem w Krakowie panuje spokój. – Ale jakaś niespodzianka zawsze może się pojawić – podkreśla pełnomocnik prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Kozioł zwraca uwagę, że na oczekiwany sukces Euro pracowało wiele osób z różnych wydziałów miasta i służb. Podkreśla również zaangażowanie miasta w pomoc przy organizacji turniejów piłkarskich w ramach Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego. – Chcieliśmy, by o Euro nie mówiło się tylko przez dwa tygodnie od 16 do 30 czerwca. Wierzymy, że pozostanie nam fajna pamiątka w postaci imprez dla dzieci – kończy Kozioł.

Mecze Euro U-21 w Krakowie:

18 czerwca, godzina 20.45: Dania-Włochy (grupowy)

21 czerwca, godzina 20.45: Niemcy-Dania (grupowy)

24 czerwca, godzina 20:45 Włochy-Niemcy (grupowy)

27 czerwca, godzina 21:00, półfinał

30 czerwca, godzina 20:45, finał

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne