Kolejny uraz młodego reprezentanta z Krakowa

Paweł Jaroszyński, obrońca Cracovii i reprezentacji Polski do lat 21, znów ma problemy ze zdrowiem. Piłkarz nie dokończył ostatniego meczu towarzyskiego kadry młodzieżowej z Czechami (porażka 1:2). Czy kontuzja jest poważna, dowiemy się po wtorkowych badaniach.

Siódma zmiana

Gospodarze czerwcowego turnieju przegrali drugie w ostatnim czasie i zarazem ostatnie spotkanie towarzyskie przed Euro. Podobnie jak w meczu z Włochami przy ulicy Kałuży, od pierwszej minuty zagrał Paweł Jaroszyński. Lewy obrońca jest pewniakiem u Marcina Dorny, ale musi być zdrowy. Piłkarz ma ostatnio pecha do urazów. Przez dwie poważne kontuzje stracił większość drugiego półrocza 2016 roku. Pauzować – na szczęście krótko – musiał już na wiosnę, gdy podczas treningu na sztucznej murawie ujechała mu noga.

W poniedziałkowym meczu Polski U-21 z rówieśnikami z Czech skarżył się na problemy i mimo pomocy służb medycznych musiał opuścić boisko w 85 minucie. Trener Dorna miał problem, bo wcześniej wykorzystał komplet sześciu zmian. Na szczęście trener rywali zgodził się, by dokonać jeszcze jednej i Jaroszyńskiego zastąpił Łukasz Moneta z Ruchu Chorzów. Na razie nie wiemy, jak poważny jest uraz Jaroszyńskiego. We wtorek ma on przejść badania.

Przeciwko Czechom pół godziny gry dostał Krzysztof Piątek. Napastnik Pasów podawał do Jarosława Niezgody, który zdobył jedynego gola dla Polski.