Ile Kraków wyda na promocję Młodzieżowych Mistrzostw Europy? [VIDEO]

Po ulicach miasta kursują już tramwaje z symboliką Euro U-21 i pojawia się coraz więcej plakatów z twarzą imprezy - Bartoszem Kapustką. W różnych stacjach telewizyjnych Kraków będzie promowany przez emisję specjalnych spotów. Na reklamę Młodzieżowych Mistrzostw Europy miasto wyda 1,6 mln zł. – Biorąc pod uwagę rangę imprezy i porównując ją do innych, kwota jest stosunkowo niewielka, ale w pełni wystarczy – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta ds. Euro.

Dwie drogi

Kozioł podkreśla, że promocja imprezy to nie tylko typowa reklama w mediach i na ulicach. – Wybraliśmy dwie drogi. Pierwsza polega na propagowaniu imprezy i piłki jako dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. Wspieramy finansowo pięć turniejów organizowanych przez krakowskie kluby i akademie, a jeden robimy sami od początku do końca. Całość odbywa się pod szyldem Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego – informuje pełnomocnik.

W imprezach, które już się rozpoczęły i będą trwały do inauguracji Euro, weźmie udział prawie trzy tysiące dzieci. Miasto nie tylko wspiera organizatorów finansowo, ale przekazuje do gry piłki Adidasa z logo Krakowa-Miasta Gospodarza i nagradza najlepszych biletami na mecze MME, które zostaną rozegrane na stadionie Cracovii.

Spoty, plakaty i billboardy z Kapustką

Twarzą Euro w Krakowie został Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, później gracz Cracovii, z której trafił do pierwszej reprezentacji Polski. Obecnie jest zawodnikiem Leicester. – Bartek jest najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem młodego pokolenia. Robiliśmy badania, z których wynika, że wzbudza sympatię również u kibiców Wisły, którzy uważają go za piłkarza, którym Kraków może się pochwalić – tak Kozioł uzasadnia wybór Kapustki.

Działania promocyjne miasta związane z Euro będą kosztować 1,5 miliona złotych. Po ulicach jeżdżą tramwaje z symboliką Euro i pojawia się coraz więcej plakatów i billboardów. Niedługo wielkie siatki reklamowe zawisną na Hotelu Cracovia i budynkach przy rondzie Mogilskim. – Stworzyliśmy również specjalny film promocyjny, który będzie pokazywany praktycznie we wszystkich polskich stacjach. Chcemy, by nikt nie miał wątpliwości, że Kraków jest główną areną Młodzieżowych Mistrzostw Europy – zaznacza Kozioł.

100 tysięcy złotych do składki

Kraków zapłacił również 100 tysięcy złotych w ramach wspólnej promocji sześciu miast współorganizujących mistrzostwa. – Mamy zagwarantowaną reklamę na billboardach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku oraz promocję w telewizji Polsat – wylicza nasz rozmówca.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne