Euro U-21. Wzmocniona komunikacja i zamknięte ulice [INFORMATOR, VIDEO]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

18 czerwca w Krakowie zostanie rozegrany pierwszy mecz Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Początek imprezy zbiegnie się z wprowadzeniem dużych zmian w komunikacji w związku z remontem ulicy Basztowej.

Minimalne ograniczenia

Spotkania ME odbędą się na stadionie Cracovii 18, 21, 24, 27 i 30 czerwca o godzinie 20.45 w przypadku meczów grupowych i finałów i o godzinie 21.00 w przypadku półfinału (27.06). Mieszkańcy nie powinni więc znacząco odczuć zmian, które i tak będą niewielkie.

– W dni meczowe, w godzinach rozgrywania spotkań zamknięte będą tylko dwie uliczki bezpośrednio przylegające do stadionu, czyli ulica Kałuży i Kraszewskiego. Tam w tym czasie nie będzie można również parkować – informuje Łukasz Franek, wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Aleje i al. Focha będą cały czas przejezdne. Możliwe są jedynie chwilowe wstrzymania ruchu. – Decyzja będzie należała do obecnych na miejscu policjantów. Jeżeli pojawi się większa liczba pieszych idących na stadion, to możliwe są chwilowe zatrzymania ruchu samochodów – tłumaczy pracownik miejskiej jednostki.

Na stadion dwoma liniami tramwajowymi

Rewolucji nie będzie również w komunikacji miejskiej. Stadion Cracovii ma świetną lokalizację i część kibiców może wybrać się  pieszo z dworca na obiekt przy ulicy Kałuży. – Zapewnimy jednak bezpośrednie połączenie. W dniach meczowych linia numer 75 jadąca z Nowej Huty do Dworca Towarowego przez przystanek Dworzec Główny Tunel będzie wydłużona do Cichego Kącika. Tramwaje będą kursowały co najmniej co dziesięć minut – podkreśla Łukasz Franek.

Dojazd do stadionu zapewni również stała linia numer 20, która w godzinach meczowych będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością co dziesięć minut. – Po meczach będziemy wzmacniać linie autobusowe obsługujące Aleje Trzech Wieszczów. Zawsze będziemy mieć w rezerwie kilka autobusów, gdyby był większy popyt na powrót kibiców do domu – informuje wicedyrektor ZIKiT

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne