„Euro U-21 procą do wielkiej kariery. Liczę na finał Polska-Włochy!” [Rozmowa]

Już w piątek w Lublinie polska reprezentacja zainauguruje Młodzieżowe Mistrzostwa Europy meczem ze Słowacją. Dwa dni później odbędzie się pierwsze z pięciu spotkań turnieju zaplanowanych w Krakowie.

Jak wyglądają ostatnie dni kadry przed turniejem?

Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, ambasador Euro U-21: Piłkarze byli w Arłamowie, trenowali dwa razy dziennie. Wszyscy są w dobrej dyspozycji, nie ma żadnych większych problemów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek, mamy nadzieję, że zakończymy te dwa tygodnie finałem w Krakowie.

Co oznacza dla piłkarzy, że ich kraj jest gospodarzem Euro?

Grając u siebie w domu, zawsze można liczyć na większą publikę. Mamy do czynienia z zawodnikami, którzy wchodzą w dorosły futbol i mają po 20, 21, 22 lata. Tego typu turnieje bardzo często zmieniają na plus przebieg kariery. Jeżeli osiągniemy dobry wynik, to ci piłkarze zostaną zauważeni przez topowe kluby europejskie i możemy być świadkami bardzo szybkich i ciekawych transferów. Kilka dobrych meczów może być procą do kariery.

Zainteresowanie mistrzostwami jest bardzo duże.

Wszystkie bilety na mecze grupowe Polaków zostały sprzedane w jeden dzień. Nie mamy żadnych problemów z frekwencją na obiektach i jesteśmy z tego powodu bardzo usatysfakcjonowani.

Większość na trybunach będą stanowili Polacy?

Myślę, że 50 na 50 - połowa kibiców będzie z Polski, a druga połowa z zagranicy, wśród których będą kibice branżowi. Będzie trochę menedżerów, ludzi związanych z piłką zawodową. Stadiony nie są za duże, więc frekwencja będzie prawie stuprocentowa.

W Krakowie zobaczymy reprezentację Włoch. Z tym krajem miał pan związki jako piłkarz. Dużo osób z tego kraju dzwoni i pyta?

Są zapytania, zainteresowanie jest duże. Włosi mieszkali w Krakowie podczas Euro 2012 i teraz ponownie wybrali nasze miasto na swoją bazę. To potwierdza, że nasze miasto potrafi zachować się jako gospodarz w stosunku do obcokrajowców.

Pana wymarzony finał?

Polska-Włochy!

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne