Euro U-21. Niemcy pod wodzą śpiewającego trenera czy Hiszpania grająca jak z nut?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wszystko co dobre, szybko się kończy! W piątek o godzinie 20.45 na stadionie Cracovii ostatni mecz młodzieżowych mistrzostw Europy. Wszyscy liczą, że starcie Niemców i Hiszpanów na długo zapadnie w naszej pamięci.

By wieczór był magiczny

Jeżeli mamy o którejś z drużyn powiedzieć, że gra w Polsce jak z nut, to to określenie bez dwóch zdań należy się Hiszpanii. Mistrzowie Europy do lat 21 z 2013 roku jako jedyni nie przegrali meczu i nie stracili punktów. Sposób chce na nich jednak znaleźć śpiewający trener Niemców - Stefan Kuntz. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że przed ważnymi meczami relaksuje się śpiewając. Na spotkaniu z dziennikarzami dał nawet próbkę swoich wokalnych umiejętności.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani piątkowym finałem. Po wygranym spotkaniu z Anglią w autokarze atmosfera była wspaniała, ale nie było euforii. Dla trenera to bardzo ważne, bo to pokazuje, że wszyscy moi zawodnicy wiedzą, że to jeszcze nie koniec – podkreśla Kuntz.

Przed pierwszym gwizdkiem większość stawia na Hiszpanów, ale szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów nie zgadza się z tą opinią. – My mamy jeszcze coś do zrobienia. Z Hiszpanią zagramy tak samo, jak do tej pory – zadeklarował.

Pomocnik Hiszpanów Gerard Deluofeu liczy, że dla niego i jego kolegów będzie to magiczny wieczór. Trener Albert Celades jest spokojny o swoich piłkarzy. – Wiemy, ile musieliśmy zrobić, by awansować do finału, więc damy z siebie wszystko – mówi.

Niemcy w finale Euro U-21 zagrają po raz piąty (wygrali tylko raz), a Hiszpanie cieszyli się z wygranej w aż czterech z sześciu takich spotkań.

P jak puchar

Zwycięzca piątkowego spotkania wzniesie w Krakowie duży puchar. Przedmiot pożądania młodych piłkarzy oraz ich trenerów jest wysoki na 60 centymetrów. Zbudowany jest ze szkła, mosiądzu i 24-karatowego złota. Oryginał prezentowany jest tylko raz na dwa lata, podczas oficjalnej ceremonii dekoracji zwycięzców. Później, aż do następnych rozgrywek, puchar spoczywa w sejfie UEFA, a triumfator musi zadowolić się repliką wykonaną w skali 1:1.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne