Euro U-21. Bezpieczeństwo tak samo ważne jak równa murawa [VIDEO]

Zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy będą dla miasta wyzwaniem na wielu polach. Oprócz sprawnego przeprowadzenia imprezy, uczestnikom i kibicom trzeba zapewnić bezpieczeństwo. – Będziemy to robić delikatnie i niewidocznie. Wszystkie rozwiązania zostały sprawdzone podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży – mówi Janusz Kozioł, doradca prezydenta Krakowa do spraw Euro U-21.

Żyjemy w czasach, w których akty terrorystyczne stały się w Europie powszechne i dotarły również na areny sportowe. Po próbie zamachu na Stade de France jesienią 2015 roku zmieniły się przepisy bezpieczeństwa. – Musieliśmy je wprowadzić na stadionie Cracovii. We Francji okazało się, że nie można ewakuować kibiców na zewnątrz, bo było zagrożenie, że terroryści czekają na wychodzących kibiców. Po tym wydarzeniu musieliśmy stworzyć warunki, by fani bezpiecznie i szybko mogli zejść na murawę. Wszystkie prace zostały już wykonane – tłumaczy Janusz Kozioł.

Nad bezpiecznym przebiegiem Euro U-21 pod Wawelem będzie czuwał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa. Nadzór nad całością ma Komenda Główna Policja. – Niedługo na stadionie Cracovii odbędą się ćwiczenia z udziałem służb. Będzie testowany specjalny rodzaj ewakuacji – informuje pełnomocnik prezydenta.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne