Euro U-21 bez Milika i Zielińskiego?

Trener Marcin Dorna fot. LoveKraków.pl

Trener Napoli dał do zrozumienia we włoskich mediach, że nie podoba mu się pomysł udziału Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego w czerwcowych ME U-21 w Polsce. Ewentualne powołania piłkarzy z dorosłej kadry do młodzieżówki skrytykował również Robert Lewandowski, kapitan drużyny narodowej.

W Krakowie trwa zgrupowanie biało-czerwonych. Polacy za bazę mają hotel Turówka w Wieliczce, a treują na obiektach Wisły Kraków w Myślenicach. W czwartek o godzinie 20.45 zagrają na staidonie Cracovii z Włochami. Pierwszym pytaniem na konferencji prasowej nie były jednak przygotowania do najbliższego meczu, a doniesienia z Włoch i słowa kapitana kadry A.

Decyzje dopiero zapadną

Maurizio Sarri, trener włoskiego Napoli, według doniesień „La Repubblica” ma sprzeciwiać się udziałowi polskiego napastnika i pomocnika w Euro 2017. Milik i Zieliński są w grupie zawodników kadry Adama Nawałki, ale mogą wzmocnić młodzieżówkę i byliby jej bardzo potrzebni. Szkoleniowiec Włochów ma jednak obawiać się o zdrowie Milika, który niedawno wrócił po poważnej kontuzji i o to, że piłkarze nie będą odpowiednio wypoczęci przed nowym sezonem klubowym.

Pomysł powoływania piłkarzy z pierwszej kadry do drużyny U-21 skrytykował również Robert Lewandowski. – Zrobiliby sukces i co dalej? Nie zobaczymy czy mamy pokolenie kolejnych piłkarzy, którzy potrafią grać w piłkę, i którzy nadają się do tej najważniejszej reprezentacji A. Nic nam nie da, jeśli ci zawodnicy zablokują miejsce innym, pokażą się z dobrej, lub co gorsza słabszej strony. Drugi rok z rzędu nie będą mieli odpoczynku. Moim zdaniem nie powinni być brani pod uwagę – powiedział kapitan w rozmowie z Polsatem Sport.

O słowa Lewandowskiego pytany był w środę Marcin Dorna, trener kadry do lat 21. – Nie będę tego komentował. Całą uwagę skupiamy aktualnie na piłkarzach, których mamy na zgrupowanie przed meczami w Krakowie i Kielcach. Wszyscy są młodzi i zdolni. Wszystkie decyzje odnośnie kadry zostaną podjęte po tym zgrupowaniu – powiedział selekcjoner.

Uryga tylko w głębokiej rezerwie

W czwartek biało-czerwoni zagrają na stadionie Cracovii z Włochami, jednym z finalistów Euro. W poniedziałek, w Kielcach podejmą Czechów, innego uczestnika polskiego turnieju. – Mistrzostwa zbliżają się wielkimi krokami i na pewno będą wielkim wydarzeniem. W tym półroczu możemy ze sobą spędzić tylko osiem dni, więc chcemy ten czas jak najlepiej wykorzystać. Nie możemy się również doczekać spotkań z klasowymi rywalami – podkreśla Dorna.

W kadrze Dorny są Paweł Jaroszyński i Krzysztof Piątek z Cracovii. Powołania nie dostał Alan Uryga z Wisły Kraków, który u Kiko Ramireza nie gra. – Alan wniósł wiele dobrego do naszej kadry i jesteśmy w stałym kontakcie. Gdyby któryś z piłkarzy nie mógł przyjechać na zgrupowanie, to Alan był na liście rezerwowej. Drogi na Euro nikt mu nie zamyka. Jestem przekonany, że do lata zmieni się jego sytuacja w klubie – tłumaczy selekcjoner.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne