Boniek wrócił na ławkę, Tabisz strzelał gole. Rada Miasta Krakowa – PZPN 1:11 [ZDJĘCIA]

Mecz Rada Miasta Krakowa-PZPN fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W niecodziennym meczu krakowscy radni zmierzyli się na stadionie Cracovii z drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej prowadzoną przez Zbigniewa Bońka. Obie ekipy wsparły finansowo niewidomych piłkarzy z klubu Tyniecka „Nie Widzę Przeszkód”.

W zespole gospodarzy zagrali radni miasta i dzielnic Krakowa, a wspierali ich również strażnicy miejscy. Kapitanem zespołu był Tomasz Urynowicz, przewodniczący komisji sportu. Przed meczem prezes PZPN Zbigniew Boniek otrzymał od niego tytuł Honorowego Przewodniczącego Rady Miasta.

Spotkanie prowadził krakowski sędzia zawodowy Tomasz Musiał, a spikerem był Piotr Szefer, od niedawna wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i spiker reprezentacji Polski. Wcześniej pracował w tej roli na meczach Cracovii.

W skład drużyny PZPN weszli pracownicy związku i znani niegdyś piłkarze. Na murawie pojawili się między innymi Tomasz Iwan, Maciej Sawicki, Marek Koźmiński, Paweł Wojtala i Bogdan Zając. Zagrał też Jakub Tabisz. Wiceprezes Cracovii i członek zarządu PZPN strzelił nawet kilka goli.

Goście rozgromili radnych, ale to przedstawiciele Krakowa na początku objęli prowadzenie. Gola zdobył Łukasz Cieślik, radny z Czyżyn.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne