Bartosz Kapustka: Dziś też wybrałbym Leicester, chcę zagrać na Euro

Pomocnik wrócił na stadion Cracovii i wypracował jedynego gola dla kadry U-21 w towarzyskim spotkaniu z Włochami. – Widać, że brakuje mi minut na boisku, ale przenosin do Anglii nie traktuję jak porażki – powiedział po spotkaniu i wyraził gotowość gry na czerwcowych mistrzostwach do lat 21.

Polacy przegrali 1:2 i byli gorsi od gości. W pierwszej połowie Kapustka zagrał na skrzydle (nominalnie na lewym, ale wymieniał się z Dawidem Kownackim), a po przerwie był próbowany za napastnikiem, jako dziesiątka. Zdecydowanie lepiej poszło mu na boku boiska. – Wymagam od siebie więcej. Szczególnie w drugiej połowie Włosi pokazali lepszą jakość i częściej byli przy piłce – ocenia 21-latek.

Rozmowy o przyszłości dopiero latem

– To był mój pierwszy mecz od 1,5 miesiąca. Widać, że brakuje mi minut i każdą szansę traktuję bardzo poważnie. To na pewno nie jest mój najlepszy czas w przygodzie z piłką, ale trafiłem do dobrego klubu i ligi. Przenosiny do Leicester nie są porażką, same treningi z takimi zawodnikami wiele uczą i są przyjemnością – uważa reprezentant Polski.

Pytany, czy po doświadczeniach w Anglii teraz podjąłby inną decyzję przy transferze, zaprzecza. – Dziś też wybrałbym Leicester. Jeżeli chodzi o moją przyszłość, to nie chcę składać żadnych deklaracji. Przede mną dwa miesiące ciężkiej pracy w klubie. Jeśli nie uda się przekonać trenera, to latem usiądziemy do rozmów i będziemy zastanawiać się nad moją przyszłością – podkreśla Kapustka.

Chce zagrać na Euro

Kilka dni temu Robert Lewandowski wywołał ogromną burzę w środowisku piłkarskim. Powiedział, że zawodnicy z kadry A nie powinni być powołani na Euro U-21. Na myśli miał przede wszystkim Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, ale w gronie młodzieżowców w reprezentacji Adama Nawałki jest m.in. Kapustka. – Jestem ostatnią osobą, która powinna komentować słowa Roberta. Mogę mówić za siebie i jeżeli będzie możliwość, to ja chcę zagrać na tym turnieju – deklaruje „Kapi”.